Twarda i czerwona kulka po pobraniu krwi z główki dziecka

Witam. Mam synka który skończył miesięcy. we wtorek bylismy u pani doktor alergolog mi miał pobieraną krew z głowki w tym miejscu zrobila sie twarda czerwona gulka czy to normalne? drugie pytanie dziecko ma alergie jeszcze nie wiem na co odstawiłam mleko nabiał ma strasznie czerwną twarz i szyje która drapie ciagle jak moge mu pomoc.

Aleksander Ropielewski

Być może jest to krwiak, który sam się wchłonie (jeżeli nie ma objawów niepokojących, a zmiana się nie powiększa nie ma powodu do niepokoju). Odnośnie alergii należy stopniowy wyeliminowywać podejrzane produkty i obserwować efekt, a do tej pory stosować emolienty i ew. maści sterydowe w sytuacji dużego nasilenia objawów.