Uczucie powiększonego brzucha

cały czas mam problem z kfazami zołondkowymi ,jak i zgage ,,oraz zaparcia,wzdety ,grzuch ,i nabrzmiały uciskiem na dole ,straszny kafort nie jest bo brzuch jak by był napiety na stop jak bym przytył i nie wiem co robic ,prosze o rade

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam. Zalecam zastosowanie przede wszystkim odpowiedniej diety (mniej pokarmów tłustych i smażonych, regularne posiłki, więcej błonnika pokarmowego oraz warzyw i owoców, zaprzestania palenia papierosów i picia alkoholu) oraz regularnego wysiłku fizycznego. W razie utrzymywania się dolegliwości zalecam wizytę u lekarza rodzinnego i wykonanie USG jamy brzusznej oraz badań morfologii krwi. Pozdrawiam