Udar mózgu a bolesność ręki

Witam. Mój tata jest po udarze od stycznia niedokrwiennym. Miał niewładną lewą stronę, najgorsza była ręka. Obecnie jest trochę lepiej, ale bardzo boli go ręka na wysokości przedramienia- pojawił się tam wyczuwalny jakby guz, zgrubienie. Tata twierdzi, że to było tak ok. 2 mc po udarze-ręka zaplątała mu się w pościel i przez nieuwagę szarpnął i go zabolało. Jednak od tamtej pory (3mc)nadal go boli, a nawet bardzie. Co to może być i do jakiego lekarza pójść, żeby cokolwiek pomógł?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę zacząć od lekarza POZ, bez badania trudno mi określić co to może być.

Myślę,że warto w pierwszej kolejności odwiedzić lekarza rodzinnego i wykonać prześwietlenie tej ręki, być może jest podwichnięta i stąd dolegliwości. Po wykonaniu rtg i badaniu lekarskim otrzymacie Państwo zalecenia, warto również skontaktować się z fizjoterapeutą