Uderzenia zimna i potów a stosowanie leków na depresję i nerwicę

Proszę o poradę gdzyż zaczęły mi się dziwne objawy.Z rana biorę lek o nazwie Sobykor 5mg oraz Cloranxen 5mg a od 6 dni zaczęłam brać Citaxin 10mg,dziś zaczełam odczuwać okropne fale zimna i potów lodowatych przechodzących przez ciało,czy to ma jakiś związek z tymi lekami?czy mam odstawić Citaxin? pozostałe leki biorę od listopada,proszę o pomoc i poradę....już jestem tak umęczona tą nerwicą/depresją i jeszcze od dziś te objawy zimnego odczucia takich skoków zimna całego ciała.

Witam,

Citaxin ma wśród skutków ubocznych potliwość, zapewne Pani organizm wkrótce przyzwyczai się do leku. Dawkowanie, a także odstawianie wspomnianych leków powinno odbywać się tylko po konsultacji z lekarzem, pod którego opieką się Pani znajduje.

Proszę pamiętać, że w leczeniu depresji/nerwicy, bardzo skuteczna jest psychoterapia, w określonych przypadkach wspomagana lekami. Współczesne badania wyraźnie wskazują, że ewentualne połączenie tych dwóch form terapii daje zdecydowanie lepsze długoterminowe rezultaty niż samo stosowanie farmakologii dlatego zachęcam Panią do skontaktowania się z psychologiem/psychoterapeutą. Podczas psychoterapii, osoba z tego rodzaju trudnościami ma okazję przede wszystkim uświadomić sobie przyczyny powstania epizodów depresyjnych, a nie tylko walczyć z objawami. Dlatego zachęcam Pana do kontaktu z psychologiem/psychoterapeutą.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel