Ukąszenie przez kleszcza a planowanie ciąży

Dziendobry, Od 3 cykli staram sie zajsc w ciaze,i wlasnie w tym momecie zostalam ukaszona przez kleszcza z pojawieniem sie w tym miejscu wysypki, lekarz wypisal mi antybiotyk amoksycylin 500 na 20 dni, czyli 60 tabl.3x1,biore tez kwas foliowy i lykam siemie lniane, czy moge starac sie o dzidziusia w tym czasie, czy musze odczekac ten czas, dodam, ze mam38 lat i to moje pierwsze starania, wiec nie chce juz czekac, za odpowiedz dziekuje Beata
Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

najrozsądniej będzie poczekać gdyż może to grozić chorobą (boreliozą wrodzoną) u dziecka.

Pozdrawiam.