Układ komorowy nieposzerzony, komory boczne asymetryczne z przewagą strony lewej

Witam :) tydzień temu miałam zrobiony rezonans magnetyczny głowy i zdiagnozowano u mnie: Torbiel szyszynki o śr. ok 5mm. Układ komorowy nie poszerzony, komory boczne asymetryczne z przewagą strony lewej. Zmiana o charakterze polipu lub torbiel z gęstą treścią ok 14mm x 8mm w zatoce szczękowej prawej. Czy to jest groźne? Jak powinnam dalej postąpić z leczeniem? Czy to się usuwa?

Aleksander Ropielewski

Zwykle zmiany takie chociaż są łgodne kwalifikują się do usunięcia ponieważ mogą dawać dolegliwości bólowe, a w przyszłości zezłośliwieć. Proszę skontaktować się z chirurgiem twarzowo-szczękowym celem ustalenia dalszego postępowania.