Uporczywy świąd w 16 tygodniu ciąży

jestem w 16 tc, od jakis 2 tyg męczy mnie uporczywy świąd skóry, stopy i dłonie, twarz, lekarz twierdził ze to za szybko na cholestaze ciężarnych, bo to dopiero w ok 30 tc wychodzi ale ja zrobiłam sobie sama badania i wyszło ze to cholestaza aspat i alat ponad 200, i co teraz ? czy tak wczesna cholestaza wyklucza donoszenie ciazy i urodzenie zdrowego dziecka? , dostałam skierowanie do szpitala, czy będą tam do konca ciązy? a co jesli nie uda sie polepszyc wyników? rozwiążą ciąże?
Lek. Marta Gryszkiewicz

Zamiast siedzieć na forum internetowym powinna Pani jak najszybciej rozpocząć leczenie w szpitalu. Położnicy z pewnością dołożą wszelkich starań by polepszyć Pani stan ogólny i utrzymać ciążę jak najdłużej. Długość leczenia szpitalnego zależy od reakcji organizmu na leczenie i poprawy wyników badań krwi i klinicznego stanu ogólnego. Nigdy nie rozwiązuje się przedwcześnie ciąży z wyboru, z powodu nieskutecznego leczenia. Rozwiązanie przedterminowe jest ostatecznością.