Uprawianie seksu w trójkącie przez partnera

Jestem w szoku, mój partner przyznał mi sie, ze w wieku 25 lat uprawiał seks w trojkącie z dwiema kobietami. On jest dla mnie pierwszy, wiedziałam ze jest doświadczony ale nie spodziewałam sie czegoś takiego. Jesteśmy razem rok, mam 23 lata i nie mieści mi sie to w głowie. On mowi,ze tego nie planował,to był pomysl jego ówczesnej partnerki, na ktory spontanicznie sie zgodził, po wszystkim czuł sie zle i nie chce tego powtórzyć.Ale ja sie boje.Czy on jest zaburzony? Czy to chore, dewiacja?pomocy

Dzień dobry.

Abstrahując od doświadczenia partnera, Pani pretensje o jego przeszłość są nieuzasadnione, niezależnie od tego, czy dotyczy ona seksu czy też zbierania przez niego znaczków pocztowych. Nie ma on przecież już na nią wpływu i niezależnie od tego, czy Pani tego chce czy nie - nie może jej zmienić.
Z całą pewnością partner Pani nie jest zaburzony, a na pewno nie jest chorym dewiantem, o co zaczyna go Pani już oskarżać, tym bardziej, że, jak sama Pani pisze, nie chce tego doświadczenia powtarzać.
Nawiasem mówiąc, Pani post może inspirować do rozważenia, czy warto dzielić się z kolejnym partnerem swoimi wspomnieniami, skoro mogą być one przyczyną utraty zaufania i innych podejrzeń. Warto również przyjrzeć się swoim własnym uczuciom (zazdrości?) pojawiającym się w związku z uzyskaną wiedzą na temat przeszłości partnera.

Pozdrawiam.

Pani partner nie jest zaburzony i tym bardziej nie jest dewiantem. Tym bardziej, iż była to sytuacja jednorazowa i nie chce jej powtarzać - o czym powiedział Pani otwarcie.
Problem natomiast pojawia się w Pani - pisze Pani, iż się boi. Czego? Czy nie ma Pani pewności w tym związku? Czy raczej brak Pani pewności siebie, czy stabilnej samooceny? Polecam zastanowić się w jaki sposób informacja o przebytym przez Pani partnera trójkącie seksualnym podziałała na Panią i dlaczego akurat w ten sposób. Co Pani w tym momencie czuje? Jakie myśli przychodzą Pani do głowy? Jeżeli czuje się Pani niepewnie - polecam otwarcie, szczerze porozmawiać z partnerem o tym, co Pani myśli i czuje (ale wcześniej proszę samą siebie o to zapytać i przeanalizować). Być może przydatna będzie konsultacja psychologiczna dla Pani, podczas której popracuje Pani nad swoją samooceną i zaufaniem, bądź też wspólne spotkanie ze specjalistą, który pomoże Państwu przepracować powstały problem. Powodzenia.