Jak poradzić sobie z takim popędem?

Dzień dobry, Mam 30 lat. Od czasów liceum powoli rozwijał się u mnie fetysz stóp, chociaż na samym początku nie był to kłopot i podniecały mnie mocno narządy płciowe kobiety. Oglądałem dużo pornografii, w której nie było fetyszu i potrafiłem uzyskać satysfakcję. Potem było to jako dodatek, a potem głownie tego typu filmy. Teraz czuję jak przerodziło się to chyba w parafilię i nie jestem w stanie osiągnąć porządnego wzwodu bez stóp, natomiast przy nich, erekcja jest całkowita. Chciałbym dowiedzieć się, czy jest jakaś szansa na przekierowanie mojego popędu na "dawne tory", przynajmniej w stopniu pozwalającym odbyć normalny stosunek. Dodam, że przy użyciu sildenafilu jest on możliwy, ale nie chcę się faszerować takimi środkami, skoro penisa ogólnie mam sprawnego. Jestem załamany całą sprawą. Pozdrawiam.

Dzień dobry.

Parafilię miał Pan kiedyś. Teraz być może jest to już zaburzenie parafilne - podofilia.

Posługuje się Pan specjalistyczną nomenklaturą, więc domyślam się, że dużo Pan czyta. I to duży błąd, bowiem w Internecie jest więcej niepoprawnych informacji niż tych wartych uwagi. Nawet na portalach dotyczących ludzkiej seksualności... Niestety ...

Zatem, proponuję udać się do dobrego seksuologa na porządną diagnozę. Dopiero po ustaleniu czy jest to preferencja, parafilia czy już zaburzenie parafilne oraz ustaleniu mechanizmów, będzie można podjąć odpowiednie leczenie. Oczywiście nie lekami, tylko psychoterapią.

Powodzenia i odwagi,

Dariusz Pysz-Waberski seksuolog, seksuolog sądowy