Uzależnienie od alkoholu i masturbacji

Od dłuższego czasu nadużywam alkoholu tzn 3 razy w tygodniu wypijam duże ilości alkoholu by na drugi dzień móc się masturbować przed filmami pornograficznymi. Mam 37 lat, nie mam partnera, mam problemy z motywacją, przechodzę ostatnio depresję i nie chce mi się żyć. Jak stanąć na nogi by na nowo wrócił mi uśmiech na twarzy a życie nabrało kolorów?

Witam,
Wydaje się,że jest wręcz przeciwnie,że jesteś wciąż w stanie euforycznym i dlatego tak trudno Ci z niego zrezygnować.Nie podajesz również powodów,dla których musiałbyś szukać towarzystwa,czy choćby środków utrzymania.Tak więc proponuję,żebyś napisał,co wg.Ciebie stoi na przeszkodzie,by podobne przyjemności dawały Ci poczucie szczęscia i wzmacniały motywację zamiast rozwijać depresję.
Spróbujemy wtedy odpowiedzieć.
Pozdrawiam serdecznie