W jaki jeszcze sposób mogłabym sobie pomóc z opuchlizną dziąsła?

Witam, od wczoraj mam spuchnięte dziąsło po prawej stronie, z tyłu górnych zębów. Przez cały dzień objawy się nasilały, tj. wystąpił ból głowy po prawej stronie, również wokół oka, uczucie wrażliwości prawej części twarzy oraz bardzo powiększony prawy węzeł chłonny podżuchwowy. Zaczełam stosować płyn Eludril, z racji tego że do tej pory mi pomagał (mam wrażliwe dziąsła). W jaki jeszcze sosób mogłabym sobie pomóc?

Dzień dobry, proszę koniecznie iść do lekarza stomatologa. To co Pani opisuje może być albo zgorzelą, która atakuje już okostną, albo zapaleniem kieszeni przyzębnej. Płukanie eludrilem raczej nie pomoże, najwyżej chwilowo ulży. Przy wzmożonym bólu i opuchliźnie może Pani chłodzić policzek z zewnątrz, mniej więcej 20 minut i przerwa. Ale najważniejsze jest znalezienie przyczyny zapalenia.