W jaki sposób leczy się wodę w płucach?

Mój dziadek leży w szpitalu, okazało się,że ma wodę w płucach, da się to wyleczyć? jest to bardzo niebezpieczne? Martwię się bardzo, a do tego jeszcze coś z brzuchem, ale lekarza specjalisty dzisiaj nie było.

Lek. Katarzyna Szymczak

Zależnie od przyczyny, leczenie może być farmakologiczne lub poprzez naklucie i upuszczenie płynu.
Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

w zależności od przyczyny. Można prowadzić leczenie odwodniajace lub naklucie.