W jaki sposób wybrać najlepszy aparat ortodontyczny?

Przymierzam się do leczenia ortodontycznego. Mam 31 lat. Nie wiem, którego ortodontę wybrać. Pierwszy chce wykorzystać w leczeniu bihelix. Proponuje też krótsze leczenie niż drugi ortodonta, który twierdzi, że w moim wieku już bihelixa nie powinnam mieć. Obydwa leczenia bezekstrakcyjne. Skłaniam się ku opcji pierwszej, krótszej, jednak obawiam się tego łuku podniebiennego, zwłaszcza problemów z mówieniem. Proszę o radę.

Jest wiele metod poszerzania łuków. Im mniejszą siłę się do tego celu zastosuje - tym zdrowiej dla kości i zębów. Bez dokładniej diagnozy ciężko jest mi odpowiedzieć rzetelnie na postawione pytanie. Pozdrawiam