W którym miesiący widać już ciążę?

Czy to prawda, że osoby szczupłe w ciąży wcześniej mają widoczny brzuszek? W którym miesiącu go widać? Wiem, że to kwestia indywidualna, ale z reguły są jakieś normy...
ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie

Witam!

Trudno jest się wypowiadać na ten temat... To, czy brzuszek będzie widoczny, czy też nie, zależy od różnych czynników - nie tylko od ilości tkanki tłuszczowej, ale od budowy miednicy kostnej oraz od wielkości płodu. Można się spodziewać, że u szczupłej kobiety z szerokimi biodrami brzuszek będzie "wystawał" mniej niż u innej szczupłej kobiety, która ma wąską, miednicę w typie męskim. Brzuszek widać od około 3-4 miesiąca ciąży.

Pozdrawiam!