Wahania wagi u 25-latki

witam ma 25 lat i moim problemem jest czeste tycie i chudniecie potrafie w ciągu dwóch tygodni schudnąć 8 kg waga cały czas faluje raz 80 kg kilka dni pózniej 74 i spadki i znów góra w tym momencie waze 70 kg gdzie dwa tygodnie temu wazyłem 77

Witam, Nadmierne wahania masy ciała mogą być spowodowane gromadzeniem się wody w organizmie, które z kolei mogą wynikać ze zmian hormonalnych, naprzemiennym stosowaniu diety i odpuszczaniu, jedzeniu produktów wysokoprzetworzonych, z dużą ilością soli. Jednak to jeden powód, innym powodem może być dysfunkcja organizmu, dlatego uważam, że warto zwrócić się z tym problemem do lekarza. Pozdrawiam.

Witam, takie duże wahania wagi jeżeli nie są wynikiem ograniczenia kalorii lub zwiększonego wysiłku fizycznego - warto zrobić kontrolne badania u lekarza.