Weryfikacja wyniku kolonoskopii i polip esicy

Witam Panie Doktorze, prosze o wryfikacje wyniku kolonoskopii meza.W badaniu wyszlo : w proksymalnej czesci esicy polip siedzacy o sr.1,4 cm. pobrano wycinki do badania. W odbytnicy polip o sr. ok 0,5m, kyory usunieto kleszczykami i przekazano do bad. his. diagnoza polip esicy i odbytnicy. choroba hemoroidalna. maz ma 54lata. Niepokoi mnie ten polip siedzacy w esicy. cCzy ten typ polipa zawsze moze zwiastowac najgorsze.3 tyg. na wyniki to dla mnie wiecznosc.Mocno sie denerwuje. Pozdrawiam Alicja

Aleksander Ropielewski

Polip siedzący nie jest równoznaczny z rakiem jelita grubego. Niestety do czasu wyniku histo-patologicznego pozostaje niepewność i oczekiwanie.