Wiarygodność badania dermatoskopowego przy wykrywaniu czerniaka

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące badania dermatoskopowego, na ile jest to wiarygodne badanie przy wykrywaniu czerniaka? Ostatnio dużo naczytałam się o tej chorobie, mam pieprzyk około 0,5cm na wardze sromowej lekko wystający,czasem swędzący,wybrałam się do dermatologa i chirurga onkologa na kontrolę,oboje oglądali pieprzyk dermatoskopowo i powiedzieli, że na razie jest bezpieczny, jednak mimo to boję się, że nie jest to dokładne badanie i że coś przeoczyli. Nachodzą mnie jakieś czarne myśli...

Bez zbadania i wywiadu nie jestem w stanie odpowiedzieć , ale wycięcie profilaktyczne jest zawsze wskazane i niczym nie zagraża , a po badaniu h-p daje spokój do końca życia , zż