Widoczne pojedyncze drobno punktowe obszary hyperintensywne w sekwencji T2 i FLAIR

W obrębie istoty białek płata czołowego prawego widoczne pojedyncze drobno punktowe obszary hyperintensywne w sekwencji T2 i FLAIR wielkości 1-2 mm bez wzmocnienia sygnału po podaniu środka kontrastowego. Cała reszta badania MR prawidłowa. Co oznaczają te 1-2 mm obszary hyperintesywne ?, czy to coś groźnego co to dokładnie jest ?. Neurolog był z powodu drętwienia prawego policzka lecz stwierdził że to nerwica a nie MR głowy. Lecz nie wytłumaczył co dokładnie znaczą te obszary huperintesywne.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, wykazane w badaniu MR głowy zmiany są bardzo nieswoiste i mogą klinicznie nie oznaczać niczego. Mogą także występować u ludzi bezobjawowych i zupełnie zdrowych a jaki jest ich dokładny charakter jest praktycznie nie do ustalenia bez korelacji z objawami. Pozdrawiam