Widoczne zgrubienia maziówki w zachyłku nadrzepkowym
Rezonans magnetyczny kolana. W zachyłku nadrzepkowym widoczne sa zgrubienia maziówki w kierunku tkanki tłuszczowej do ok.0,7 cm Podwyższony sygnał rogu przedniego łąkotki bocznej. W sąsiedztwie guzka bocznego wyniosłości międzykłykciowej piszczeli widoczne jest drobne wgniecenie korówki kłykcia z przerwaniem jej ciągłości i w tworzącą się geodą/erozja

MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu
Bóle kręgosłupa
Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.
Witam,
Nie podaje Pan niestety objawów czy dolegliwości jakie występują ze strony stawu kolanowego jednak opierając sie jedynie na wyniku USG wszystko wskazuje na uszkodzenie łąkotki bocznej, uszkodzenie chrzastki stawowej i towarzyszący tym patologią stan zapalny w postaci zgrubienia maziówki co wymaga artroskopii stawu kolanowego.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu