Wpływ globulek Gynalgin na antykoncepcję hormonalną

Witam! Dzisiaj pani ginekolog przepisała mi globulki Gynalgin na infekcję. Zapomniałam jednak spytać o wpływ ich na antykoncepcję hormonalną (przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Naraya). Oczywiście wiem, że w czasie leczenia nie mogę współżyć, ale czy po zakończonym leczeniu mogę być spokojna, że antykoncepcja jest zachowana? Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Istnieją tylko 3 doniesienia naukowe, które dowodzą braku skuteczności środków antykoncepcyjnych podczas stosowania preparatu Gynalgin. Dlatego też w czasie stosowania Gynalginu i 7 dni po jego odstawieniu warto stosować dodatkowe metody zabezpieczające.