Wrażenie uczucia ciężkości w oczach, drętwienie policzków

W ciągu dnia jak każdy inny człowiek często się śmieję lub rozmawiam ze znajomymi. Podczas śmiania się lub bezpośrednio po nim następuję u mnie w głowie uczucie jakby "głupiego Jasia", dziwne uczucie które napawa mnie potem lękiem. Czuję się wtedy tak jakbym stawał się psychicznie chorym. Mam także potem wrażenie uczucia ciężkości w oczach, drętwienia policzków, a także coś w rodzaju światłowstrętu. Gdy przez cały dzień się nie śmieję lub nie prowadzę intensywnych rozmów nie mam tychże objawów.

Witam,
reakcje psychosomatyczne są przejawem nerwic i mogą wynikać z nadużywania siebie wbrew potrzebom.Tak więc jeżeli ludzie wzbudzają w nas poczucie obowiązku bycia miłym,albo,gdy sami myślimy,że oni tego oczekują,może pojawić się reakcja przeciwna w sensie fizycznym.I taki właśnie konflikt ciała i emocji leczy się przy pomocy psychoterapii.Mogę jeszcze dodać,że zwykle ciało jest "bardziej szczere"niż wyuczone społeczne zachowanie.Trzeba więc podjąc próbę takiego dostosowania do otoczenia,by nie było ono sprzeczne z potrzebami.
Serdecznie polecam kontakt ze specjalistą.