Wrażliwa, czerwona i napięta skóra twarzy po basenie

Pół roku chodziłam na basen raz w tygodniu. Chlorowana woda i mróz przesuszały mi cerę. Po pierwszej wizycie dostałam uczulenia od kremu. Twarz piekła, swędziała, pojawiły się krostki. Przed basenem cera była idealna. Nie stosowałam żadnych kremów. Minął rok, a ona piecze, jest czerwona i napięta w okolicy nosa i ust. Czy moja cera już zawsze będzie taka nadwrażliwa i podrażniona? Czy jest jakiś krem nawilżający, który może ją wyleczyć, a nie tylko łagodzić,tak aby później go odstawić?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Ze względu na brak prawidłowego dbania o wrażliwą skórę twarzy podczas uczęszczania na basen mogło dojść do wystąpienia przewlekłej nadwrażliwości. Proszę udać się do specjalisty dermatologa, który po ocenie stanu cery zaleci odpowiednie preparaty.