Wstrzymywanie wytrysku - czy jest niezdrowe?

Mam 19 lat i zastanawiam się czy wstrzymywanie wytrysku podczas masturbacji może powodować jakieś zaburzenia lub bezpłodność i czy codzienna masturbacja nie jest niebezpieczna? Dodam, że jeszcze nigdy nie uprawiałem sexu.
19 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie

Witaj,
Częste powstrzymywanie wytrysku raczej nie jest wskazane i z czasem może wywołać jakieś patologiczne objawy.
Natomiast co do częstotliwości masturbacji, to myślę, że nie powinieneś ustalać sobie jakiegoś "minimum/maximum" jakie chcesz wyrobić dziennie lub tygodniowo. Masturbacji nie powinno się planować i później traktować jako wypełnienie dziennego obowiązku.
Powinieneś zadbać o spontaniczność, ponieważ rytualizacja tego zachowania, również nie jest wskazana.

Serdecznie pozdrawiam,
Magdalena Boniuk