Wycieńczenie organizmu z powodu alkoholizmu i odmowa leczenia szpitalnego

Moja siostra ma 31 lat i jest alkoholikiem.Wycieńczyla organizm do stanu krytycznego.Wezwaliśmy pogotowie,które ją zabrało ok.17ej.To co mogli "niby"zrobili lekarze ale ok.24ej przywieżli ją do domu młodszej siostry.Nie chcieli ją dalej leczyć!Nie ma ubezpieczenia ale Pani z MOPS-u poinformowała nas,że pokryją koszta zawiązane z leczeniem.Lekarz prowadzący wiedział o tym ale mimo wszystko nie zezwolił siostrze pozostać w szpitalu.Poprostu ją nie przyjeli.Co możemy zrobić w tej sprawie?

Najważniejsza sprawa to przekonać siostrę, żeby się leczyła. Ubezpieczenie oczywiście trzeba załatwić. Zgłaszając się do lekarza siostra musi oświadczyć, że jest ubezpieczona podać dowód osobisty i podpisać stosowne oświadczenie. Po takim oświadczeniu żaden lekarz nie ma prawa odmówić leczenia. Kłopot tylko taki żeby siostra chciała się leczyć. Lekarz poz powinien ja skierować na oddział detoksykacyjny, a potem powinniście starać się o dalsze leczenie na oddziale odwykowym i w poradni odwykowej.