Wynik badania USG jamy brzusznej

co oznacza sformułowanie w bad. usg jamy brzusznej:pole trzustki widoczne fragmentarycznie w zakresie trzonu ,o nieco niejednorodnej echogeniczności,nieposzerzone.

To oznacza, że nie uwidoczniono całej trzustki w skutek przesłonięcia jej przez pokarm w zakresie przewodu pokarmowego lub gaz w jelitach lub żołądku. W uwidocznionym fragmencie trzustki w zakresie trzonu miąższ o nieco zmiennej strukturze mogącej świadczyć np. o przebudowie zwyrodnieniowej związanej np. ze starzeniem się miąższu, jego niewielkim stanem zapalnym. Interpretacja powinna być przeprowadzona przez lekarza kierującego na to badanie.