Wynik MR kręgosłupa 32-latka
Wynik MR kręgosłupa Zaznaczone lewostr. skrzywienie w osi długiej. Drobne przepukliny dotrzonowe Th10-L3. Bardzo drobne torbielki okołokorzeniowe .Największa na wys S1 po str prawej śr13mm. L4/L5Delikatne uwypuklenia tarczy międzykręgowej z niewielką impresją na worek oponowy. L5/S1zaznaczone obniżenie wys i dehydratacja tarczy międzykręg. z jej uogólnionym uwypukleniem,gł prawoboczn.powodującym impresję na prawy korzeń nerw. Proszę o interpret.czy to poważny stan?Byliśmy u neurologa tylko leki.

MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon