Wynik RM i stan po złamaniu i klinowatym obniżeniu trzonu kręgu
Proszę o interpretację wyniku RM: stan po złamaniu i klinowatym obniżeniu trzonu kręgu L1 z następowym odkształceniem przedniej powierzchni worka oponowego, wymiar strzałkowy na tym poziomie wynosi 12,7 mm, na pozostałych poziomach lędźwiowych 14,6-15,3. Wrodzone torbiele pajęczynówki na poziomie S2 o średnicy: 19,6 mm i 18,5 mm. Zmiany zwyrodnieniowe-przeciążeniowe w trzonach kręgów L5 i S1 typu I, współistnieje umiarkowana stenoza kanału kręgowego w wymiarze poprzecznym. dziękuję

KOBIETA, 57 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie nieprawidłowości w obrębie lędźwiowo-krzyżowego odcinka kręgosłupa. Proszę udać się na wizytę do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie leczenie.