Wynik USG jamy brzusznej u 20-latka

Witam, zrobiłem usg jamy brzusznej. Wszystkie narządy wyszły idealnie oprócz wątroby, mianowicie- Wątroba niepowiększona o podwyższonej echogeniczności-cechy stłuszczenia, w sąsiedztwie pęcherzyka żółciowego widoczny nieregularnego kształtu obszar prawidłowo zachowanego miąższu. Pani radiolog powiedziała mi że taka wątroba nie jest niczym poważnym i przy dobrej diecie ma charakter przemijający. Czy faktycznie to nic poważnego?

Witam,
stłuszczenie mogło powstać z powodu złej diety lub spożywania w nadmiarze alkoholu.
Stłuszczenie może się cofnąć, ponieważ wątroba ma zdolności regeneracyjne.
Można przyjmować suplementy diety wspomagające regenerację wątroby.