Wyniki badań moczu

Kolejny raz zrobiłam badania moczu, tym razem po tabletkach zaleconych od lekarza, i dziś odebrałam wyniki i mam: białka: 10.0mg/dl, nabłonki płaskie: liczne, krwinki białe: gęsto zap., krwinki czerwone: do 4 św i pasma śluzu: b.liczne... Chciałabym się dowiedzieć, czego to są objawy konkretnie. Bo wiem, że to są złe wyniki. Z góry dziękuję z odpowiedź.
ponad rok temu

Witam serdecznie.

Wynik podanego przez Panią badania ogólnego moczu świadczy o czynnym zakażeniu dróg moczowych i braku skuteczności zastosowanego leczenia antybakteryjnego. W związku z tym wskazane byłoby wykonanie posiewu moczu z antybiogramem. Badanie to pozwoli zidentyfikować patogen, który spowodował zakażenie. Wskaże także wrażliwość (podatność na leczenie) tego patogenu na różne antybiotyki.