Wyniki badań USG doppler
Proszę o interpretcję wyniku badania VA sin śr. 1,5 mm hypoplastyczna, brak przepływu w badaniu CD I PWD spektrum przepływu w tętnicach domózgowych niskooporowe.

KOBIETA ponad rok temu
Odkryto nowe grupy krwi
Ciało człowieka cały czas zaskakuje. Dwie nowe grupy krwi, pokazują jak niewiele jeszcze wiemy na temat naszego organizmu. O tym, co nowe odkrycie niesie za sobą opowiadają dr Michał Sutkowski, lekarz rodzinny oraz Hanna Stolińska-Fiedorowicz, dietetyk.
Dzień dobry!
Badanie oznacza, że w tętnicy kręgowej lewej (VA sin), która ma średnicę 1,5 cm brak jest przepływu krwi. Jest to jedna z 4 tęnic zaopatrujących mózg w krew, zostały tylko 3. Aby uniknąć wątpliwości, dokonano pomiaru za pomocą dopplera kolorowego (CD) oraz pulsacyjnego (PWD) - są to po prostu dwie różne techniki pomiarów. W pozostałych tęnicach, które są drożne, przepływ jest niskooporowy, co oznacza, że nic nie stoi na drodze przepływu krwi (np. bardzo znaczne zwężenia).