Wyniki RM kręgosłupa 39-latki
witam właśnie odebrałam wynik RM,proszę o interpretacje -częściowa lumbalizacja kręgu S1,z zachowaną wąską tarczą międzykręgową S1/S1 drobne osteofity krawędzi trzonów L3-S1,dehydratacja tarczy międzykręgowej L2/L3 -na poziomie L5/S1 zmiany degeneracyjne tarczy międzykręgowej ze znacznym obniżeniem jej wysokości i odczynem zwyrodnieniowym krawędzi trzonów i zwyrodnieniowo-tłuszczową przebudową szpiku trzonów w otoczeniu jej tarczy,centralno-dwuboczna przepuklina tarczy międzykręgowej L5/S1

KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Witam,
opis wskazuje na zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe oraz przepukliny krążków międzykręgowych.
Możliwe dolegliwości bólowe pochodzenia kręgosłupowego.
Zalecana konsultacja z ortopedą/neurochirurgiem zlecającym badanie