Wyniki RM kręgosłupa 39-latki

witam właśnie odebrałam wynik RM,proszę o interpretacje -częściowa lumbalizacja kręgu S1,z zachowaną wąską tarczą międzykręgową S1/S1 drobne osteofity krawędzi trzonów L3-S1,dehydratacja tarczy międzykręgowej L2/L3 -na poziomie L5/S1 zmiany degeneracyjne tarczy międzykręgowej ze znacznym obniżeniem jej wysokości i odczynem zwyrodnieniowym krawędzi trzonów i zwyrodnieniowo-tłuszczową przebudową szpiku trzonów w otoczeniu jej tarczy,centralno-dwuboczna przepuklina tarczy międzykręgowej L5/S1

Witam,
opis wskazuje na zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe oraz przepukliny krążków międzykręgowych.
Możliwe dolegliwości bólowe pochodzenia kręgosłupowego.
Zalecana konsultacja z ortopedą/neurochirurgiem zlecającym badanie