Wyniki z tomografii komputerowej u 47-latki

Witam, mam 47 lat, pracuję w biurze. Otrzymałam wyniki z tomografii: C4/C5 obraz w normie. C5/C6 - obniżenie krążka m-k zjego uwypukleniem na całej szerokości kan. kręgowego. Zmiany zwyrodn.-wytwórcze na tylnych krawędziach trzonów. Cechy impresji worka oponowego ze zniesieniem rezerwy płynowej rdzenia i redukcją wymiaru strzałkowego kan. kręgowego do 8 mm. C6/C7 - obraz zbliżony do poziomu C5/C6 ; strzałkowy wymiar kan. kregowego zredukowany do 9mm.Nieco zwężony otwór m-k po str. lewej.

Aleksander Ropielewski

Nie wiem jakie jest pytanie, ale sugeruję kontakt z neurochirurgiem. W zależności od objawów klinicznych należy rozważyć leczenie zachowawcze - fizjoterapię lub operacyjne. Do tego czasu w przypadku dolegliwości bólowych stosować odpowiednie środki przeciwbólowe.