Wypadające włosy u 10-letniej córki

Moja córka ma 10 lat i kłopot z wypadającymi włosami.Pani dermatolog przepisała leczenie azotem i lampy a do tego lek od 18 roku życia Alplicort e.Bardzo proszę o opinię ponieważ mam ogromne wątpliwości co do ww.terapi.

Witam. Przede wszystkim należy zweryfikować czy objawy nie są wynikiem schorzeń ogolnoustrojowych np. Niedokrwistości czy niedoczynność tarczycy. Terapia zalecana przez dermatologa może być stosowną również w razie zaistnienia takiej konieczności u dzieci, ponieważ zawiera substancje działające głównie miejscowo i nie mające znacznego wpływu na całość funkcjonowania dziecka.

Witam najpierw należy wykonać badania hormonalne, następnie skonsultować wyniki z lekarzem , który zalecił stosowanie tych leków i warto również skonsultować się z jeszcze 1-2 lekarzami, jeśli nie ma Pani pewności czy ten lekarz słusznie zalecił taką kurację.