Wypadanie brwi a hormony

Witam! Wypadnięcie brwi może mieć podłoże hormonalne? Jakie hormony mają na to wpływ, które należałoby zbadać?

Dzień dobry,

Tak, choć przyczyn może być więcej. Na początek przesiewowo proponuję oznaczenie stężenia TSH i koryzolu we krwi żylnej. Krew należy pobrać do badania w godzinach rannych. W razie nieprawidłowości proszę zgłosić się do endokrynologa.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz