Wypadanie włosów a balonik żołądkowy

Rozumiem, ze wszystkie witaminy niezbedne do zachowania bujnej czupryny znajduja sie w pokarmach i lepiej zdrowo sie odzywiac niz łykac witaminy w tabletkach ale ja mam balonik do zoladkowy i nie jestem w stanie zapewnic swojemu organizmowi odpowiedniej dawki witamin po przez spozywane produkty.Plusem jest utrata wagi ale do rozpaczy doprowadza mnie to jak bardzo wypadaja mi wlosy, wizyta u dermatologa niewiele pomogla,biore merz specjal,spiruline,magnez a wlosy wypadaja dalej.Co robic?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, przyczyn nadmiernego wypadania włosów jest bardzo wiele.Często przyczyną są zaburzenia hormonalne. Warto wykonać chociaż podstawowe badania hormonalne, morfologię krwi i obwodowej oraz oznaczenie stężenia witamin. jeśli nie może przyjmować Pani mikroelementów doustnie suplementacja uzupełni niedobory. Pozdrawiam.