Wypadanie włosów po ciąży i urodzeniu dziecka

W jakim czasie po urodzeniu dziecka przestaja wykadac wlosy i jak mozna temu zapobiec?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wszystko zależy od kondycji organizmu kobiety. Wypadanie włosów częściej obserwowane jest u kobiet karmiących piersią. Należy uzupełniać niedobory żelaza i witamin w celu zminimalizowania tego objawu. Nie ma jednak sztywnych ram czasowych dla ogółu kobiet po porodzie, w którym włosy przestają wypadać.