Wypróżnianie raz na trzy dni a konieczność konsultacji z lekarzem

Witam, Wyprozniam sie w miare regularnie, codziennie. Ale zdarza sie od ok 1,5 miesiaca, ze 2,3 razy w miesiacu wyprozniam sie raz na trzy dni (czuje sie normalnie, nie mam wzdec, nic nie boli) i na 4 dzien siedze okolo 40min na wc. Z tymze wtedy stolec jest normalnej konsystencji (troszke miekki, ale ma normalny ksztalt). nie jest twardy, tylko jego jest duzo i ma lekko zoltawy kolor,dodatkowo ma biala zawiesine. Brak bolu, brak widocznej krwi. Czy powinnam sie skontaktowac z lekarzem?

Witam. Nie ma powodów do niepokoju. Przejściowe zaparcia najczęściej związane są ze spożyciem pokarmów o dzianiu zapierającym np. słodyczy czy fast-foodów. Doraźnie w takich przypadkach można wspomagać się preparatami laktulozy czy oleju rycynowgeo.