Wysunięte gałki oczne

Witam. Martwi mnie, że moja nastoletnia córka ma dziwnie wysunięte gałki oczne. Zawsze była szczupła i miała duże oczy, ale teraz wyglądają one wyjątkowo nieestetyczne. Co to może być i jakie to ma podłoże ?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Córka cierpi na wytrzeszcz oczu. Jest to objaw innych chorób, takich jak nadmierna produkcja hormonu tarczycy, zapalenie tkanki znajdującej się w oczodole lub guz. Aby wykryć przyczynę należy udać się na badanie do lekarza okulisty oraz zbadać poziom przysadkowego hormonu TSH, mającego przełożenie na prawidłowe funkcjonowanie tarczycy. Ostatnie z wymienionych tłumaczyłoby niską masę ciała córki. Proszę więc o udanie się do lekarza rodzinnego, a ten skieruje Pana do odpowiedniego specjalisty.