Wyższy poziom estrogrenów przed okresem
Ostatni okres 23-27.11; 10.12 grubość endometrium- 9mm (USG); cykle 28dniowe. Teraz okresu nadal nie ma, a jest 21.12 wieczór, jednak 19.12 zaczęłam brać OSPEN, dlatego sądzę, że okres mógł się przesunąć; 20.12 uprawialiśmy seks bez zabezpieczenia, jednak chłopak nie skończył we mnie, śluz miał odczyn kwaśny, dni miałam suche, co mnie jednak martwi- ślina układa się dzisiaj na kształt "paprotek". Czy antybiotyk mógł spowodować wyższy poziom estrogenów przed okresem? Czy jest sens brać Escapellę?

KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! W opisanym przez Panią przypadku ryzyko ciąży jest niewielkie, aczkolwiek istnieje. Odpowiadając na Pani pytanie: preparat Ospen nie podnosi poziomu estrogenów. O tym czy chce Pani przyjąć Escapelle powinna Pani jednak zdecydować sama.