Wzdęty brzuch i problem z oddaniem stolca po usunięciu wyrostka robaczkowego

Wczoraj mialem usuwany wyrostek robaczkowy, moj brzuch jest bardzo wzdety, nie moge oddac stolca; jak dlugo moge miec z tym problem. Poza tym jestem malarzem pokojowym i ciekawy jestem kiedy moge wrocic do pracy.

Szanowny Panie!
Brzuch może być wzdęty po operacji. Podczas zabiegu, do jamy brzusznej dostaje się niewielka ilość powietrza, która powoduje wzdęcie powłok. Powietrze to zostanie zresorbowane i kłopot zniknie.

Oddanie stolca jest zatrzymane w wyniku mechanicznego podrażnienia jelit, co jest zrozumiałe przez ingerencję chirurgiczną. W dwa lub trzy dni po zabiegu wszystko powinno wrócić do normy.

Witam. Po zabiegu w jamie otrzewnej następuje porażenie pracy jelit z objawami jakie Pan cytuje. Proszę zgłosić problem lekarzowi leczącemu i ten zmierzy się z problemem. Zależnie jaką metodą został usunięty wyrostem proces gojenia będzie różnie długo trwał.