Z czego może wynikać ten ból podbrzusza u 30-latki?

Witam . Mam pytanie iż wstałam z nocy a przy siadaniu boli mnie podbrzusze takie dziwne uczucie jak by mnie w środku bolało pierwszy raz mam coś takiego i się martwię cały czas boli przy siadaniu na dodatek jak zbierają mi się gazy to czuję wszystko właśnie pod pępkiem i boli ale później przy oddawaniu gazów się zmniejsza minimalnie ale dalej boli . Od czego to może być pierwszy raz mnie tak boli
KOBIETA, 30 LAT 5 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. Niestety trudno wywnioskować na podstawie samego opisu, co jest przyczyną odczuwanych przez Panią dolegliwości. Przyczyn tego stanu może być wiele, dlatego w tej sytuacji niezbędna jest konsultacja z lekarzem. Na początek proszę udać się do lekarza medycyny rodzinnej. Konieczne może być wykonanie badania moczu oraz USG. Jeżeli będzie taka potrzeba, lekarz rodzinny skieruje on Panią do gastrologa lub innych specjalistów.

Ból podbrzusza może wynikać m.in. z różnych chorób układu pokarmowego, np. problemów z jelitami. Aby je wykluczyć, przydatna może okazać się kolonoskopia, ale o tym zadecyduje specjalista po dokładnym wywiadzie. Bóle podbrzusza mogą wskazywać też na schorzenia urologiczne związane z drogami moczowymi. W takich przypadkach pomocne może być m.in. usg pęcherza moczowego. Jeżeli zostaną wykluczone te choroby, warto jeszcze przebadać się pod kątem ginekologicznym. Często bowiem takie objawy wskazują też na różne schorzenia narządów intymnych, które wymagają szczegółowej diagnostyki np. problemy z prawidłową pracą jajników.

Tymczasem zachęcamy do przeczytania artykułu poświęconego bólom podbrzusza, który został zamieszczony na portalu abcZdrowie.pl:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-podbrzusza-u-kobiet-objaw-wielu-chorob

Warto również sprawdzić, jak na pytania o zbliżonej tematyce, odpowiadają eksperci naszego serwisu: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-podbrzusza-jakie-sa-przyczyny

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-bol-pobrzusza

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej