Jak leczyć taką infekcję intymną?

Dzień dobry, Mam problem z okolicami intymnymi. Odczuwam dyskomfort objawiający się lekkim pieczeniem albo suchością, czy delikatnym bólem. Powstaje on np. po prysznicu/kąpieli, po zastosowaniu żelu do higieny intymnej (stosuje maks 2 razy w tygodniu), podtarciu się po skorzystaniu z toalety , czy losowo w ciągu dnia. Nie towarzyszy temu ból podbrzusza ani parcie na mocz. Lekarz powiedział, że po prostu mogą być wady w higienie albo nie odbudowala się flora bakteryjna, gdyż badania nie wykazują infekcji. Stosowałam różnego rodzaju globulki czy kremy na odbudowanie flory bakteryjnej, czy środowiska okolic intymnych jednak żaden z nich nie daje efektu na dłużej niż dzień po dłuższym stosowaniu. Proszę o radę, gdyż mimo iż objawy nie są mocne sprawiają duży dyskomfort w ciągu dnia. Z góry dziękuję
KOBIETA, 24 LAT 2 tygodnie temu

Dzień dobry,

Problem,który Pani przedstawia widać,że wpływa na Pani życie. Taki dyskomfort jest bardzo nieprzyjemny.

Co można zrobić:

1. Proszę dalej przyjmować probiotyki: Lactovaginal jest dobrym wyborem. Jeśli jednak po nim również ma Pani dyskomfort to może warto pomyśleć o domowych sposobach i zacząć stosować jogurt naturalny ( https://stylowi.pl/57294667)

2. Nie pić alkoholu,napoi słodzonych, kawy,pić wyłącznie wodę z cytryną.

3. Proszę zakupić paski pH do mierzenia pH pochwy. Warto wiedzieć jakie aktualnie jest pH Pani pochwy.

4. Proszę wykonać posiew w kierunku Trichomonas vaginalis [Wymaz pobierany jest z pochwy, cewki moczowej lub szyjki macicy (np. cytologia).]

5. Proszę wykonać immunochromatograficzny test do wykrywania Gardnerella vaginalis.

6. Proszę nie stosować irygacji pochwy.

7. Proszę zmienić płyn do higieny intymnej lub w ogóle z niego zrezygnować. Często płyny powodują alergie.

8. W ciągu dnia wietrzyć krocze.

9. Przeprasować wszystkie spodnie wzdłuż szwów.

10. Przeprasować bieliznę.

11. Podmywać się zawsze w kierunku do odbytu.

12. Proszę wykonać posiew moczu.

13. Proszę wykonać wymaz z odbytu.

14. Proszę wykonać testy PCR z pochwy (testy molekularne wykrywające materiał genetyczny bakterii za pomocą reakcji łańcuchowej polimerazy)

Jeśli będzie miała Pani więcej pytań,to zapraszam na mojego Instagrama:

https://www.instagram.com/abczdrowie_polozna?igsh=eHIxOHNjOGc3aGd3

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska