Jak dalej leczyć tą infekcję pochwy?

Witam, od czerwca 2023 leczę infekcje mieszaną pochwy. Co miesiąc jestem u ginekologa. W sierpniu/wrześniu 2023r. robiłam wymaz na obecność bakterii/grzybów - wyszło, że ich nie ma. W styczniu tego roku ginekolog stwierdził, że infekcji już nie ma ( dyskomfort mam wciąż). Lekarz zalecił nasiadówkę z kory dębu twierdząc, że to musi być uczulenie i zgłoszenie się do niego w marcu. Niestety nie przeszło, wciąż odczuwam dyskomfort, coś pomiędzy kłuciem a pieczeniem, ciężko mi to sprecyzować. Co do uczulenia- zmieniłam bieliznę na bawełniana, proszki, płyny na hipoalergiczne, papier toaletowy i podpaski bawełniane. Pościel bawełniana, hipoalergiczna. Pomocy
KOBIETA, 24 LAT około miesiąca temu

Dzień dobry,

Problem,który Pani przedstawia widać,że wpływa na Pani życie. Taki dyskomfort jest bardzo nieprzyjemny.

Co można zrobić:

1. Przez infekcje i przyjmowanie antybiotyków doszło do zniszczenia naturalnej flory bakteryjnej,proszę zacząć przyjmować probiotyki doustne jak i dopochwowe.

2. Jeśli Pani pali,proszę zrezygnować z palenia.

3. Nie pić alkoholu,napoi słodzonych, kawy,pić wyłącznie wodę z cytryną.

4. Proszę zakupić paski pH do mierzenia pH pochwy. Warto wiedzieć jakie aktualnie jest pH Pani pochwy.

5. Proszę wykonać posiew w kierunku Trichomonas vaginalis [Wymaz pobierany jest z pochwy, cewki moczowej lub szyjki macicy (np. cytologia).]

6. Proszę wykonać immunochromatograficzny test do wykrywania Gardnerella vaginalis.

7. Proszę nie stosować irygacji pochwy.

8. Proszę zmienić płyn do higieny intymnej.

9. W ciągu dnia wietrzyć krocze.

10. Przeprasować wszystkie spodnie wzdłuż szwów.

11. Przeprasować bieliznę.

12. Podmywać się zawsze w kierunku do odbytu.

13. Proszę wykonać posiew moczu.

14. Proszę wykonać wymaz z odbytu.

15. Proszę wykonać testy PCR z pochwy (testy molekularne wykrywające materiał genetyczny bakterii za pomocą reakcji łańcuchowej polimerazy)

Jeśli będzie miała Pani więcej pytań,to zapraszam na mojego Instagrama:

https://www.instagram.com/abczdrowie_polozna?igsh=eHIxOHNjOGc3aGd3

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska

Powodzenia

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska