Jak leczyć te nawroty infekcji grzybiczych?

Dzień dobry, Od prawie roku zmagam się z nawracajacymi infekcjami grzybiczymi pochwy (średnio raz w miesiacu). Wcześniej przez dwa lata dopadały mnie ciągłe zapalenia dróg moczowych. Stałe bywam u ginekologów, ciągle dostaje kolejne tabletki, globulki i maści. Mam też zrobione wszystkie możliwe badanie z krwi oraz wymazy z pochwy, wszystkie wyniki są idealne. Próbowaliśmy się też całkowicie zabezpieczać z mężem, ale infekcja i tak wrocila. Ginekolodzy tylko wzruszają ramionami i mówią, że po prostu muszę z tym żyć i taka moja natura. Ale to już jest taka trauma, że codziennie wstaję i zastanawiam się czy dziś nie dopadną mnie dolegliwości. W tamtym miesiącu problem dotknął też mojego męża. Czytałam różne fora, myłam się różnymi płynami, próbowałam również nie używać żadnych środków chemicznych. Stosowałam nasiadówki z ziol, całkowicie odstawiłam cukier z diety a infekcja i tak wróciła. Szukam pomocy bo już nie dam rady tak funkcjonować
KOBIETA, 27 LAT 2 miesiące temu

Dzień dobry,

Wiele pani zrobiła w kierunku wykrycia przyczyny powtarzających się infekcji.

Warto pomyśleć o dobrym probiotyku (przyjmowanym zarówno doustnie jak i dopochwowo)

Istotna jest zmiana nawyków. Mniej cukru w diecie (proszę pamiętać,że.cukier to nie są tylko słodycze). Warto spodnie zamienić na spódnice lub sukienkę (bakterie uwielbia wchodzić w szwy spodni. Jesli jednak musi pani chodzi w spodniach na dworze, to proszę je wyprać w wysokiej temp i przeprasować szwy,podobnie zrobić z bielizną -czyli wyprać w wysokiej temp i prasować). W domu proszę chodzić w spódnicy,często wietrzyć krocze. Proszę zwrócić uwagę na płyn,którym się pani myje(płyny bywają bardzo drażniące ) i proszek ,w którym pierze pani bieliznę. Zmiana papieru toaletowego też jest istotna( często papier perfumowany powoduje alergie i podrażnienia).

Proszę przyjmować codziennie odpowiednią ilość płynów,co do Pani wagi.

W toalecie zawsze wycierać się w stronę odbytu (delikatnie się wycierać po skorzystaniu z toalety),często zmieniać bieliznę (bielizna nie powinna mieć koronek,najlepiej jakby była bawełniana) oraz często zmieniać pościel i prześcieradło.

Pozdrawiam