Infekcja pochwy, gorączka i powiększone węzły chłonne

Witam, od 5 m-cy zmagam się z infekcjami pochwy. Brałam Pimafucin, Flumycon, Gynazol, Tinidazolum, Macmiror i Flucofast. Co miesiąc kolejna infekcja. Tym razem chciałam zrobić wymaz, ale nie minęły jeszcze 2 tyg. od poprzedniej kuracji, więc czekałam. Pojawiła się gorączka i powiększenie węzłów chłonnych przy szyi. Na to od rodzinnego antybiotyk Augmentin - 3 dzień i nie pomaga. Dostałam okres, ale mam objawy pieczenia. Czy mogę łączyć te dwie infekcje?Proszę o pomoc, czuje się bezradna i słaba.

Lek. Tomasz Budlewski

W trakcie leczenie infekcji pochwy należy pamiętać że jeśli współżyje Pani z partnerem to on też wymaga leczeni, być może wzajemnie się PAństwo zarażacie stąd nawroty infekcji., Proszę też zawsze wyprać w wysokiej temp. bieliznę osobistą, pościelową ręczniki. Co do obu infekcji jeśli uprawiała Pani seks oralny z partnerem który może być zakażony to niewykluczone, aczkolwiek myślę że te dwie infekcje to zbieg okoliczności. Proszę odczekać z posiewami aż skończy Pani Augmentin co najmniej 2 tyg.

Aleksander Ropielewski

Bez przeprowadzenia badania i informacji odnośnie poprzedniej infekcji układu rodnego nie jestem w stanie stwierdzić, czy obie infekcje są ze sobą powiązane. Sugeruję stosowanie do higieny intymnej wody z octem, która zakwasi środowisko pochwy oraz środki nawilżające pochwę.