Co zrobić, aby pozbyć się tych bakterii i dolegliwości?

Witam Serdecznie. Od 9 miesięcy zmagam się z zapaleniem pęcherza oraz pochwy. Byłam u kilkunastu specjalistów, gdzie przepisywano mi na okrągło antybiotyki -terapia 3 tygodniowa. W wymazach i posiewach wychodzi e coli/e fecalis oraz uroplasma. Brałam już wszystkie antybiotyki wrażliwe na dane bakterie. Davercin/Sumamed/Cipronex/Nolicin/Levoxa/Agumentin/Zinnat/Biseptol/Furagina/itp oraz globulki dopochwowe nie pomogło. Ból juz jest nie do zniesienia. Ciagle pieczenie,kłucie ból w podbrzuszu i częste oddawanie moczu. A w badaniach nadal bakterie bez zmian. Jestem na załamaniu nerwowym. Nie wiem co robić dalej biorę leki ziołowe wspomagam się probiotykami dbam o higienie. Nie współżyje od tamtego czasu z mężem który tez był leczony i jest zdrowy . Błagam o doradzanie w tej kwesti co robić pozdrawiam .

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Rozumiemy Pani niepokój związany ze stanem zdrowia.

Istnieje pewne przypuszczenie, że dotychczasowa antybiotykoterapia mogła znacznie obniżyć Pani odporność oraz spowodować uodpornienie danych szczepów drobnoustrojów na konkretne grupy antybiotyków.

W przypadku nawracającego zakażenia układu moczowego a także dróg rodnych, należałoby wykonać badanie urodynamiczne, które pozwoli na kompleksową ocenę pęcherza moczowego i cewki moczowej. Dodatkowo może być niezbędne również wykonanie scyntygrafii nerek, jeżeli infekcje się występują także po antybiotykach.

Zalecamy Pani konsultację z lekarzem urologiem oraz ginekologiem. Specjalista po badaniu przedmiotowym może zdecydować o dalszej diagnostyce, aby móc odnaleźć źródło takich problemów zdrowotnych i wdrożyć właściwe leczenie.

Zachęcamy także do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce: https://portal.abczdrowie.pl/bol-pecherza-przyczyny-objawy-leczenie

https://zdrowie.parenting.pl/przeziebienie-pecherza-jak-leczyc

https://portal.abczdrowie.pl/zakazenia-ukladu-moczowego

https://portal.abczdrowie.pl/czy-mozna-skutecznie-wyleczyc-infekcje-intymne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.