Ból podbrzusza - jakie są przyczyny?

Witam serdecznie. Jestem 25-letnią kobietą. Od jakiegoś czasu borykam się z silnymi bólami podbrzusza, uczuciem pełnego żołądka (chociaż nie najadam się zbytnio) - wrażenie jakbym zjadła coś ciężkiego. Odczuwam także ból podczas oddawania stolca, czasem pojawia się krew, czasem dużo śluzu. Zastanawiam się, co może być tego przyczyną? Dodam, że nie choruję na żadne choroby ani też nie biorę żadnych leków. Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Przyczyn bólów podbrzusza może być bardzo wiele i nie sposób ich wszystkich tu wymienić. Obejmują one układ pokarmowy, moczowy, rozrodczy, etc.

Biorąc pod uwagę opisane objawy, u Pani najprawdopodobniej źródło tkwi w przewodzie pokarmowym, prawdopodobnie w jelicie grubym. Wspomniane objawy są niepokojące i wymagają szybkiego wdrożenia diagnostyki. Konieczne będzie wykonanie badań krwi - m.in. morfologii i innych tzw. podstawowych - zleci je lekarz POZ. Wskazane jest również wykonanie kolonoskopii.

Pozdrawiam