Z czego wynikają częste bóle pęcherza?

Jestem 3 miesiące po porodzie dokładnie po nagłej cc. Dosyć często zdarza mi się ból pęcherza uczucie jakbym musiala iść siku pomimo że byłam 1min temu, często czuje też szczypanie podczas oddania moczu, najczęściej po stosunku. Nie dawno wykonałam badania moczu jednak wszytko jest w normie bakterie nie są podwyższone. I chciałam zapytać czego to może być przyczyną? Leki na zapalenie pęcherza nie pomagają:/ nie za bardzo wiem co z tym zrobić a jest to uciążliwe i nie przyjemne.
KOBIETA, 23 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

objawy mogą wskazywać na infekcję dróg moczowych lub problemy z nerkami. Powinna Pani powtórzyć badanie moczu i w razie potrzeby wykonać USG pęcherza. Możliwe, że po cesarce powstały jakieś mikrouszkodzenia, które powodują parcie i ból na pęcherz. Niestety bez odpowiednich badań diagnoza nie jest możliwa, dlatego zalecamy udanie się do urologa i opisanie swojej sytuacji medycznej.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/bolesne-parcie-na-mocz

https://portal.abczdrowie.pl/bol-pecherza-przyczyny-objawy-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.