Z jakim lekarzem należy skonsultować ten problem z kręgosłupem?

Dzień dobry, Od ok. roku mam problem z kręgosłupem konkretnie z odcinkiem lędźwiowym. Wcześniej przy dłuższym zgięciu i po wyprostowaniu odczuwałem czasami ból w odcinku lędźwiowym. Od września zeszłego roku boli mnie już prawie cały czas, najbardziej jak się schylam o podnoszeniu ciężkich rzeczy już nawet nie mówię. Ból jest praktycznie non stop. Nie boli mnie czasami jak siedzę na wygodnym krześle lub leżę na plecach, chociaż w nocy potrafi i tak boleć. Nie ma poranka żebym wstawał bez bólu z łóżka :'(. W grudniu chodziłem na rehabilitację 2 tygodnie (naświetlanie, prądy, pole magnetyczne, masaże ręczne) trochę może pomogło ale ból i tak jest nieustanny. Byłem u neurologa na NFZ i tylko wzruszał ramionami, wpisał "obserwacja" i wypisał leki przeciwbólowe, dwa razy wziąłem i słabo one działają, chyba w ogóle DORETA SR. Kiedyś wystarczyło mi NEMESIL i przestawało boleć. Od rodzinnej raz miałem DICLODUE FORTE ale strasznie po tym bolał mnie brzuch. Obecnie nic nie biorę i szukam pomocy bo już dosłownie odechciewa się żyć przez ten kręgosłup. Dodam że mam 2 letnią córkę więc dobrzy było by jeszcze trochę pożyć bez tych bóli ciągłych które odbierają chęć do życia ;/. Załączam opis zdjęcia RTG odcinka lędźwiowego jeśli trzeba mam również płytę z obrazem. "Rodzaj badania: RTG KREGOSLUPA LEDZWIOWEGO AP /BOCZNE W 2 PROJ.(AKAC115RTG KREGOSLUPA LEDZWIOWEGO AP /BOCZNE W 2 PROJ.)" "Opis badania: Spłycenie fizjol.lordozy lędźwiowej Zmiany zwyrodnieniowe w postaci drobnych osteofitów na krawędziach trzonów z dyskopatycznym zwężeniem tarcz m/kręgowych L4-L5, L5-S1. Wysokość trzonów zachowana. Stawy krzyżowo-biodrowe szerokości prawidłowej." Bardzo proszę o pomoc lub wskazówkę gdzie do jakiego lekarza, fizjoterapeuty się udać choćby prywatnie. Pozdrawiam, Dariusz
MĘŻCZYZNA, 40 LAT 12 miesięcy temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

Dzień dobry.



Panie Dariuszu.



Najlepszym wyjściem będzie udanie się do dobrego ortopedy lub fizjoterapeuty którzy po dokładnym badaniu fizykalnym i zapoznaniu się z płytką badania zlecą odpowiednią rehabilitację. Może się okazać w trakcie badania fizykalnego, że jest wymagana dokładna diagnostyka obrazowa odcinka kręgosłupa np MR lub TK ale to już decyzja po wykonaniu badania fizykalnego.



Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty