Zaczerwienienia i swędzenie skóry - co jest powodem i jak to wyleczyć?

Witam, od 3 miesięcy dręczą mnie problemy skóry w okolicach jąder, chodzi o wewnętrzne strony uda. Otóż na początku miałem małe zaczerwienienie po obu stronach uda, co po 2 dniach dosyć mocno swędziało, a następnie schodziła skóra. Potem wszystko wracało do normy i znowu to samo. Dbam o higienę osobistą, noszę bawełnianą bieliznę. Zauważyłem ostatnio, że skóra w tych okolicach jest sucha i ma lekko brązowawy odcień. Czy są na to jakieś leki bez recepty? Czy może być to spowodowane tym, iż mam siedzący tryb pracy i teraz zimą muszę się cieplej ubrać bo pracuję w maszynie budowlanej. Staram się nie przegrzewać okolic intymnych. Dodam, że jadra nie są zaatakowane.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane objawy mogą sugerować grzybicę pachwin jak i niegroźne dolegliwości związane z nieprawidłową higieną tych okolic. Aby zróżnicować możliwą przyczynę konieczne jest badanie dermatologiczne. Umożliwi ono także zastosowanie ewentualnego leczenia.
Wstępnie należy zadbać o noszenie przewiewnej bielizny i odpowiednią pielęgnację okolicy pachwin. Duża wilgotność i ciepłota a także korzystanie z toalet i pryszniców publicznych są czynnikami sprzyjającymi rozwojowi grzybicy skóry.

Proponuję skonsultować problem z dermatologiem.